ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

09.06.2016

Відбувся III Міжнародний форум корпоративних секретарів

Асоціація "УФТ" (АУФТ) виступила партнером III Міжнародного форуму корпоративних секретарів, що відбувся 03.06.2016 р. в м. Києві. Подію організовано за ініціативи Професійної асоціації корпоративного управління і Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

На неухильному виконанні плану реформ, зокрема впровадженні принципів корпоративного управління Організації економічного співробітництва та розвитку наголосив у своєму виступі  голова НКЦПФР України Тимур Хромаєв. Він високо відзначив прийняття 02.06.2016 р. законопроекту № 3062 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності" від 09.09.2015 р.  (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56416). Оцінку вже зробленому на ринках капіталів можна очікувати в найближчому звіті МВФ по Україні.
На питання щодо системності реформ п. Хромаєв відзначив високий рівень інертності і непослідовності як суспільства, так і державних органів, що неабияк впливає на реалізацію планів.

Радник першого заступника Міністра економічного розвитку та торгівлі України Ольга Магалецька відзначила, не згасаючу актуальність питання створення державної холдингової керуючої компанії пославшись на аналогічний досвід Казахстану та інших країн.

Керівник служби корпоративного управління, віце-президент з юридичних питань компанії Philips Lighting (Нідерланди) Ерік Вермулен поділився досвідом пошуку незалежних директорів відзначивши пріоритетність таких рис як висока репутація, яка є важливою для кандидата, комунікативність та іноваційність, компетентність в специфіці бізнесу та, одночасно, привнесення нового досвіду - "кросплатформеність" навичок, вміння працювати з новими аудиторіями (міленіальне покоління, ін.).

Директор департаменту розвитку фондового ринку Максим Лібанов відзначив, що статус публічності має бути в першу чергу інструментом для підвищення прибутковості бізнесу, а не вимушеним дотриманням формальностей. Також він наголосив, що триває робота над запровадженням права примусового викупу акцій міноритарних акціонерів, так званого, "squeeze out" (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=55914), про що раніше вже повідомляла АУФТ (http://aust.com.ua/NewsView.aspx?news=1931).

Керівник Департаменту з корпоративного управління / корпоративний секретар холдингової компанії Групи ДТЕК Олексій Поволоцький закликав:
- впроваджувати більш гнучке регулювання приватних акціонерних товариств, наприклад, дозволити укладення корпоративних договорів;
- збільшити рівні лістинга, наприклад, для стартапів;
- спростити зміну статусу публічного акціонерного товариства на інші (витрати на такі зміни оцінюють в мільйони гривень для економіки через необхідність змінювати правоустановчі документи на активи, дозвільну та іншу документацію);
- передбачити пільгове оподаткування для поширення акцій серед працівників;
- вивести з категорії угод правочини щодо вчинення якого є заінтересованість, які належать до звичайної діяльності, наприклад,  овернайти та рефінансування для банків, правочини за регульованими тарифами та публічними закупівлями, безоплатне отримання майна, біржові угоди, та ін. А також підняти ціновий поріг таких правочинів хоча б до 1-3% від активів емітента замість (сьогодні 100 мінімальних заробітних плат).

Підсумовуючи роботу Форуму, попри констатацію: "ринку майже немає, а вимоги до його учасників, ніби є прибутки", учасники на заходу впевнені, що Україна варта власного ІРО.

Сторінка Форуму: http://cgpa.com.ua/zaxodi/kalendar-zaxodiv/forum-ks-2016.html
https://www.facebook.com/cgpa.com.ua/photos/?tab=album&album_id=1182383905113866