ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

20.06.2018

Комітет з питань методології та нагляду за функціонуванням інфраструктури фондового ринку  розглянув низку проектів

Шановні члени Асоціації «УФТ»!

19 червня представник Асоціації взяв участь у засіданні Комітету з питань методології та нагляду за функціонуванням інфраструктури фондового ринку (Голова Комітету – член НКЦПФР Тарабакін Д.В.).

На засіданні розглядались, серед іншого, наступні проекти:

1. Про схвалення доопрацьованого проекту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності».
Це вже доопрацьований проект, що був раніше оприлюднений для надання пропозицій на сайті НКЦПФР. Проект передбачає доповнення Положення окремою нормою, відповідно до якої депозитарна установа, яка внесла зміни до системи депозитарного обліку щодо зарахування акцій, що є об’єктом приватизації на рахунок у цінних паперах свого депонента, що придбав їх на підставі договору купівлі-продажу згідно вимог законодавства про приватизацію державного та комунального майна, зобов’язана на письмову вимогу органу приватизації надати органу приватизації інформацію про такого власника. Інформація про такого власника та зараховані на його рахунок цінні папери, що є об’єктом приватизації, надається у довільній формі. Проектом врегульовується ряд питань щодо надання до  Центрального депозитарію розпоряджень у формі електронного документа та у паперовій формі.

2. Про схвалення проекту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Порядку ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства».
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» від 16.11.17 № 2210-VIІІ  до основних завдань НКЦПФР було додано - встановлення вимог, визначення порядку ведення та ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку об’єктів оцінки у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства.
На виконання норм закону НКЦПФР розробила даний проект, яким передбачила, що за заявою суб’єкта оціночної діяльності та у разі відповідності його вимогам НКЦПФР, оцінювач вноситься до Реєстру та отримує свідоцтво на необмежений термін.

3. Про схвалення проекту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про внесення змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками».
Проектом пропонується: врегулювати питання щодо можливості включення балансової вартості акцій приватних акціонерних товариств, які були допущені до обігу на фондовій біржі шляхом включення їх до біржового списку до регулятивного капіталу; врегулювати питання строку, протягом якого допускається використання підтвердженого аудитором прибутку поточного року для розрахунку розміру регулятивного капіталу (власних коштів), а також дати, з якої підтверджений аудитором нерозподілений прибуток на початок звітного року та прибуток поточного року можуть включатись до складу регулятивного капіталу (власних коштів); уточнити окремі питання, що стосуються активів, розподілених за ступенем ризику для розрахунку нормативів адекватності регулятивного капіталу та адекватності капіталу першого рівня та встановити вимогу щодо розрахунку торговцями цінними паперами пруденційних нормативів, крім розрахунку станом на кінець кожного робочого дня, додатково також станом на кінець останнього дня кожного місяця, якщо такий день не є робочим.

4. Про схвалення доопрацьованого проекту рішення «Про затвердження змін до Положення про об’єднання професійних учасників фондового ринку».
НКЦПФР пропонує зобов’язати СРО та ОПУ до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом щодо річної фінансової звітності (з розкриттям інформації щодо розміру та складу активів ОПУ, СРО) на власному  веб-сайті  (у повному обсязі).
Аудиторський звіт (Звіт незалежного аудитора) щодо річної фінансової звітності та Звіт щодо огляду фінансової звітності можуть надавати тільки аудитор або аудиторська фірма, включені, у тому числі на період проведення аудиторської перевірки, до реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, до розділів Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, що ведеться відповідно до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», в частині суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності.

З повним текстом проектів можна буде ознайомитись на сайті НКЦПФР після його оприлюднення з метою обговорення та надання пропозицій.

Якщо Ви бажаєте надати свої пропозиції або коментарі до Порядку реєстрації випуску акцій при збільшенні (зменшенні) розміру статутного капіталу акціонерного товариства, будь ласка, зверніться до Асоціації «УФТ» за телефоном +38 (044) 500-18-92 або на електронну скриньку info@aust.com.ua.

З повагою,
Асоціація «УФТ».