ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

22.12.2018

Оприлюднення регульованої інформації та подання адміністративних даних до НКЦПФР з 01.01.2019 року.

Шановні члени Асоціації «УФТ»!

Сьогодні питанню оприлюднення регульованої інформації  та подання адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) з 01.01.2019 року приділяється багато уваги, бо з нового року нас очікують зміни.

Про що мова?

З 01.01.2019 року набирають чинності зміни до ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок», передбачені ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» № 2210-VIII від 16.11.2017 року.

Ці зміни передбачають новий вид діяльності, пов’язаної з фондовим ринком – діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, а саме:
1) діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку;
2) діяльність з розповсюдження в режимі безперервного оновлення консолідованої інформації про фінансові інструменти та/або учасників фондового ринку;
3) діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Здійснювати зазначені вище види діяльності матимуть змогу лише особи, які пройшли авторизацію в НКЦПФР та включені до Реєстру осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку (отримали свідоцтво про включення до Реєстру).

НКЦПФР протягом 2018 року розробила підзаконні акти щодо процесу авторизації, включення до Реєстру уповноважених осіб, а також внесла низку змін до нормативних актів з питань подання адміністративних даних професійними учасниками фондового ринку (зміни до Положення про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням НКЦПФР №492 від 13.05.2011 року https://ips.ligazakon.net/document/view/RE19527?an=103). Зміни до Положення №492 будуть діяти з 01.01.2019 року.

Протягом обговорення проекту змін до Положення №492 СРО учасників фондового ринку неодноразово звертали увагу НКЦПФР на наявні признаки монополізації  процесу подання адміністративних даних та оприлюднення регульованої інформації.

Спільними зусиллями СРО учасників фондового ринку змогли домогтись можливості надавати адміністративні дані до НКЦПФР безпосередньо самими учасниками фондового ринку, проте це буде можливо лише за умови відповідності програмного забезпечення професійного учасника фондового ринку вимогам НКЦПФР щодо забезпечення захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах та щодо підключення до автоматизованих систем у розпорядженні органів державної влади, викладених у технічному регламенті. 

Тобто з 01.01.2019 року подання адміністративних даних до НКЦПФР можна буде здійснити 2 шляхами:
- через авторизовану особу,
- безпосередньо професійним учасником за допомогою власного програмного забезпечення, тільки якщо воно відповідатиме вимогам НКЦПФР – технічному регламенту.

Отже, якщо професійний учасник не матиме власного програмного забезпечення для подання адміністративних даних до НКЦПФР (не плутати з програмним забезпеченням, що формує файли квартальної, річної, або нерегулярної інформації) він матиме змогу користуватись послугами авторизованої особи.

Асоціація «УФТ», ознайомившись з проектом технічного регламенту, що пропонує НКЦПФР вважає, що вимоги НКЦПФР жорсткі та професійним учасникам буде вкрай важко їх виконати.

У випадку авторизації НКЦПФР виключно однієї особи, що буде надавати інформаційні послуги на ринку, особливо, якщо це буде державна установа, Асоціація «УФТ» буде звертатись до відповідних органів в компетенції яких буде вивчення, аналіз та розслідування цієї ситуації.

Асоціація «УФТ» вважає, що доцільно здійснювати ці дії після авторизації, або відмові у авторизації всім особам, бажаючим надавати інформаційні послуги на фондовому ринку.

Наразі відомо тільки про одну установу, яка подала до НКЦПФР пакет документів для проходження авторизації і це  Державна установа «Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України» (АРІФРУ). Ця інформація оприлюднена виключно самою особою, на власному сайті.  За даними АРІФРУ відбувається перевірка НКЦПФР пакету документів поданих для авторизації.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ЩО НА СЬОГОДНІ АРІФРУ Є ЄДИНОЮ УСТАНОВОЮ, ЯКА ПОВІДОМИЛА ПРО ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ АВТОРИЗАЦІЇ!

Асоціація «УФТ» писала про це http://www.aust.com.ua/NewsView.aspx?news=4442.

В рамках підготовки до авторизації АРІФРУ розробила програмний комплекс - «Кабінет інформаційних послуг», який дозволить учасникам ринку оприлюднювати регульовану інформацію у Загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та подавати електронну звітність та/або адміністративні дані до НКЦПФР відповідно до встановлених вимог.

Наразі відбувається тестування «Кабінету інформаційних послуг».

Учасникам фондового ринку, які хочуть долучитись до тестування «Кабінету інформаційних послуг», необхідно звернутись для отримання доступу та інструкцій за електронною адресою: it@smida.gov.ua.

Тобто бажаючі можуть побачити як працює програмне забезпечення АРІФРУ та протестувати його за бажанням.

Користування «Кабінетом інформаційних послуг» передбачає наявність кваліфікованого електронного підпису та печатки одного із зазначених акредитованих центрів сертифікації ключів:
1. Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС
2. Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України
3. Акредитований центр сертифікації ключів Міністерства внутрішніх справ України
4. Акредитований центр сертифікації ключів ПАТ "Національний депозитарій України"
5. Акредитований центр сертифікації ключів ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
6. Акредитованний центр сертифікації ключів Державної казначейської служби України
7. Акредитований центр сертифікації ключів "Україна"
8. Акредитований центр сертифікації ключів державного підприємства "Українські спеціальні системи".

Інформація з сайту АРІФРУ:
https://smida.gov.ua/news/allnews/arifru_prokhodit_avtorizaciyu_v_yakosti_nadavacha_informacijjnikh_poslug_na_fondovomu_rinku_ukrayini?fbclid=IwAR317c_ciKI_7ghqyPBC4oAWwpDSDBGsPIm5RtIgAAT4buqv96_HuSitdhw.

У випадку наявності у Асоціації «УФТ» додаткової інформації, вона буде оприлюднена окремо на сайті Асоціації «УФТ».

З повагою,
Асоціація «УФТ».


Останні новини
25.05.2020 р.
22.05.2020 р.
27.04.2020 р.
16.04.2020 р.
31.03.2020 р.
19.03.2020 р.
05.03.2020 р.
02.03.2020 р.
28.02.2020 р.
26.02.2020 р.